Září 2016

Náš svět se točí...

23. září 2016 v 12:29 Recepty

... kolem tohoto tvorečka.


Ten vykazuje veškeré atributy miminčího chování, od rozkošného andílka ve spánku, po neutišitelného vzteklouna, když není po jeho... Snažíme se vychovávat, co to jde, a i když to někdy ještě moc nejde, už to malé štěndo v necelých třech měsících poslechne na sedni, lehni a za piškot aportuje jako o život :-). Loužičku ještě sem tam doma najdeme, ale už to není taková pohroma, jako před týdnem, kdy jsme nestíhali utírat :-). Přiznávám, moc klidu teď doma nemáme, což ale vůbec nevadí, máme neuvěřitelného plyšáčka, kterému odpustíte cokoli a když se zavrtáte do jeho kožíšku, jste prostě štastní. Aha, tak takhle funguje ta canisterapie :-)


Máte-li doma pejska anebo jiné zvířátko, musíte samozřejmě občas řešit nepříjemnosti, týkající se pachové stopy, která je ve vašem obydlí v různém stupni intenzity přítomna. Toho se zkrátka nejde vyvarovat. A i když je Fany ještě štěně, přijde-li z venčení za deštivého dne, "voní" jako zmoklý pes :-). A protože s přibývajícím chladem se už okna neotvírají tak často, sáhla jsem po osvědčené pomoci - bytovém parfému.


Potřebovala jsem ho ale umístit na chodbu, kde nenáme žádný stoleček ani poličku. A tak jsem uháčkovala jednoduchý závěsný pytíček, do kterého jsem parfém umístila.


Zvolila jsem vůni Kašmíru, která je má nejoblíbenější. Pro podzimní dny je velmi vhodný i dřevitý cedr. Vybírat i z dalších vůní samozřejmě můžete v mém obchůdku s francouzskými bytovými vůněmi Les Lumiéres du Temps.

Na závěr bych se s vámi ještě chtěla podělit o recept na úžasné lívanečky. Já ty kynuté moc nemusím, a tak jsem za tento objev moc vděčná.

Rychlé lívanečky
  • 500ml kefíru
  • 2 vejce
  • 300g hl.mouky
  • lžička sody
  • lžíce cukru
  • špetka soli

Mouku smícháme se sodou, cukrem a solí. Ve druhé misce smícháme kefír a vejce. Přilijeme k mouce, promícháme a smažíme. Nejraději je máme se skořicovým cukrem a javorovým sirupem.


Přeji Vám krásný baboletní víkend!

Radka

Přísahali jsme!

4. září 2016 v 12:22 Momentky

Slíbili jsme si, že ho NEBUDEME rozmazlovat.

Svatosvatě jsme přísahali, že na gauč NESMÍ!!!!Ale odolali byste mu?Užijte si krásný den!

Radka