Pouhé 1%

4. února 2016 v 18:26 |  Zamyšlení
českých žen by se popsalo slovy: "Jsem krásná!". Poukázal na to rozsáhlý průzkum kosmetické značky Dove, který se zaměřil na to, jak se české ženy vnímají a hodnotí.

My, Češky, prý máme všeobecně největší problém s tím, umět se pochválit. Často je to kvůli tomu, jaké vzorce si neseme z dětství, kvůli společenským vlivům, ale i tlaku, který na sebe, někdy zbytečně, vyvíjíme samy.

Přemýšlet ale nad tím, proč tomu tak je, asi nemá smysl. Zahrabaly bychom se v minulosti, a díky tomu by nám přítomnost mohla utéct mezi prsty...
Rozumnější bude, začít se na sebe dívat z jiného úhlu pohledu. A začít hned teď! Třeba nám k tomu pomůže následujících:
5 způsobů, jak být sama se sebou spokojená

1. Naučte se upřímně pochválit!
Většina žen sebe sama podceňuje, nezná své silné stránky a neumí si užít ocenění od sebe ani od druhých. Nepovažujte za automatické a samozřejmé vše, co umíte nebo zvládáte. Naučte se pochválit sama sebe a oslavujte i ty nejmenší úspěchy. Sepište si každý večer seznam věcí, které se vám povedly a za něž jste vděčná. Navíc, budete-li opřímně chválit ostatní, chvála se vám bude vracet jako bumerang.

2. Každodenní afirmace
Afirmace neboli pozitivní tvrzení je technika, která vám při každodenním využívání pomůže nejen získat sebedůvěru, ale i posunout se kupředu a docílit tak životní spokojenosti. Začněte maličkostmi, jako usmívat se na sebe v zrcadle místo negativních povzdechů, jaké kruhy pod očima nebo kolik kilo navíc máte. Naopak si řekněte nahlas: "Dnes mi to sluší!" Nalepte si na zrcadlo lístečky s pozitivními sděleními "Jsem jedinečná" nebo "Dnes vypadám skvěle". Nebo sepište seznam pěti věcí, které na sobě oceňujete.

3. Mějte se ráda
Pokud má žena ráda sama sebe, pak i její sebevědomí je zdravé. Nezaměřujte se na to, co si o vás myslí ostatní nebo okolí. Důvěřujte sama v sebe, nestyďte se za své názory, za svoji osobnost, ale naopak si užívejte toho, kým jste. Pokud se přijmete taková, jaká jste, a naučíte se mít ráda sebe sama, uděláte první krok k životní spokojenosti.

4. Nekritizujte
Přestaňte se kritizovat. Nekritizujte ani druhé a nebojte se jejich kritiky. Chovejte se k ostatním tak, jak byste si přála, aby se chovali oni k vám. Kritika nás při nedostatečném sebevědomí brzdí, ocenění naopak posouvá k rozvoji.

5. Zastavte se a buďte pozitivní
Nikam se nehoňte. Vše už je tady, uvnitř vás. Pochopte, že nejcennější okamžik je teď a tady. Nešťourejte se v minulosti a nemějte strach z budoucnosti. Zabývejte se jen činnostmi, které uspokojí vaše osobní potřeby a zájmy. Užívejte si každý den, soustřeďte sa na to, co je příjemné a co vám jde. Hektický život a z něj pramenící stres působí nepříznivě na psychiku i tělo. Pozitivní emoce jsou ale druhá strana mince - vašemu tělu a psychice prospívají. Napřimují záda, dodávají životní energii, a tedy i sebedůvěru.

Zajímalo by mne, jak by v takovém průzkumu dopadli čeští muži. Co si o tom myslíte?
Máte pocit, že je Váš muž sebevědomější než vy?
A proč?


Mějte se krásně a nezapomeňte se na sebe usmát do zrcadla Usmívající se. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama