Koshi

4. ledna 2016 v 14:00 |  Zdraví
Asi jako každá z vás, i já si přála najít pod vánočním stromečkem pár drobností. Většinou mi chybí praktické věci, a tak jsem si Ježíškovi napsala o nůž, hrnec či poklici na pánev. Nakonec jsem ale připsala ještě jedno trochu rozmařilé přání - zvonkohru Koshi. Všimla jsem si jí v jednom obchůdku se zdravou výživou a byla to láska na první pohled. Usmyslela jsem si, že ji CHCI! A i když je pekelně drahá, vem to čert, věděla jsem, že tuhle věcičku vážně potřebuju!


Koshi je oku, a samozřejmě především uchu lahodící zvonkohra, vyráběná ručně na úpatí Pyrenejí. Tubus je bambusový a uvnitř najdeme osm kovových tyčinek. Ty jsou přesně naladěné, a proto ve vzájemné souhře vytvářejí radostnou, klidnou a příjemnou melodii. Mohu potvrdit, že navozují opravdovou relaxační atmosféru.

Zvonkohry Koshi nabízejí čytři variace, které rezonují s vibracemi čtyř elementů - OHNĚ, ZEMĚ, VODY a VZDUCHU. Každý z elementů má specifické magické zabarvení a mohou být hrány ve společné harmonii se všemi ostatními. S nástrojem můžete hrát sami, nebo dovolit větru aby Vás překvapoval neočekávanými melodiemi.


Největším oříškem pro mě bylo vybrání elementu, ve kterém zvonkohra rezonuje. Bylo to opravdu těžké, všechny harmonie byly tak kouzelné. Nakonec, možná i díky mé trochu melancholičtější adventní náladě zvítězila VODA.
Mějte se pokojně a šťastně. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melissa Melissa | Web | 4. ledna 2016 v 17:22 | Reagovat

Nádherná věcička:)!Tato zvonkohra je úžasná zvláště když žiješ aspoň částečně podle tradice Feng shui:) :-)

2 Radka Radka | Web | 5. ledna 2016 v 22:13 | Reagovat

[1]: Máš pravdu, patří k tomu stoprocentně. Už se těším na léto, až bude otevřené okno a vítr si s ní bude lehce pohrávat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama