Pravé kérkonošské kyselo

11. listopadu 2015 v 7:00 |  Recepty
Pamatujete na Trautenberkovo: "To kyselo je moc kyselý!!!?" Jako dítě jsem si vždy lámala hlavu, co že to kyselo asi je. Doma jsme ho nikdy neměli, což mi tenkrát vůbec nevadilo, protože už jen název mi byl značně podezřelý! Mé dětské chutě by tato polévka asi zrovna neuspokojila... jojo, však mým dcerám také zrovna dvakrát nejede.

Jenže kyselo a k tomu ještě pravé kerkonošské, je naprosto senzační jídlo. Záměrně říkám jídlo, i když je to polévka. Dá se totiž jíst k snídani, obědu i večeři, a dáte-li si pořádný talíř této lahody, netřeba jíst nic dalšího. Kyselo patří ke Krkonoším, jako perník k Pardubicím. V tomto chudém kraji stál hrnec s kyselem na každé plotně, polévka se přihřívala a jedla po celý den.

A jak na kyselo? Je to opravdu jednoduché. Jedinou komplikací pro někoho může být chlebový kvásek. Pokud nepatříte mezi pekařky domácího chleba a tudíž kvásek neuchováváte, můžete si ho koupit a nebo jednoduše vyrobit.


Recept na "Pravé kérkonošské kyselo"

Ve vodě uvaříme houby (sušené či čerstvé) s kmínem a solí. Přidáme kvásek, rozkvedláme a vaříme do zhoustnutí. Přimícháme vajíčko zlehka osmažené na cibulce, a ještě krátce povaříme.
Do hotového kysela nakonec přidáme na kostičky nakrájené uvařené brambory.
A můžeme podávat...


A jak si doma vyrobit kvásek? Tento recept je jednoduchý a osvědčený, potřebujete ale čtyři dny...


Recept na kvásek

1.den
Do nádoby (velký hrnek, zavařovací sklenice, miska s vyšším okrajem) dej 250g žitné celozrnné mouky, 1/4l vlažné vody a jednu nastrouhanou cibuli. Nádobu překryj mikrotenovým sáčkem nebo potravinářskou fólií a navrch utěrkou.
Ulož na teplé místo, ideálně s 25-30°
2.den
Přidáme trochu žitné mouky a vody.
3.den
Opět přiživíme žitnou moukou a vodou.
4.den
Dnes je kvásek nakvašený a kyselý. Dnes z něj můžeme péct chleba anebo vařit kyselo.


Tak ať vám chutná...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama