Kurz vaření

2. listopadu 2015 v 19:00 |  Momentky
V červnu jsem od kamarádky dostala dárkový poukaz na kurz vaření v Chef Parade. Zprvu jsem z něho byla rozpačitá a přiznávám, moc se mi na něj nechtělo... Dárkyně mi ale nakonec vyšla vstříc s tím, že kurz absolvuje se mnou. To už jsem se pak tolik nebála, protože sdílená obava je, jak známo, obava poloviční... Kurz, který jsme vybraly, nás měl naučit základy thajské kuchyně.


I přes počáteční strachy byl celý večer naprosto pohodový. Velmi milá paní kuchařka nás s lehkostí naučila (skutečně naučila!) uvařit thajskou polévku Tom Yum, jarní závitky, zelené kari s jasmínovou rýží a Pad Thai nudle. Všechno to bylo opravdu moc jednoduché a hlavně rychlé - což jsou, konkrétně pro mě, dva zásadní požadavky, bez kterých doma moc nevařím.



A co jsem si uvařili, to jsme si také snědli. Cena kurzu se díky tomu už nezdála tak vysoká, protože jsme se popravdě dost přecpali.... Thajská jídla jsou lehká (kaloricky i dovednostně), díky pastám (Tom Yum, chilli/curry, zelená kari) nenapodobitelně pikantní a sladkokyselá, a obsahují samozřejmě spoustu zeleniny, bylinek a mořských potvor. Díky rybí omáčce se vaří bez soli.

Z celého kurzu jsem nakonec byla nadšená a moc se těším na to, až si všechna jídla zkusíme uvařit doma. (Nebojte, určitě sem pak vložím nějaký recept, abyste z toho také něco měli).




Takže, až si budete lámat hlavu s vánočním dárečkem - co takhle darovat poukaz na kurz vaření???


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama