Kurz vaření

2. listopadu 2015 v 19:00 |  Momentky
V červnu jsem od kamarádky dostala dárkový poukaz na kurz vaření v Chef Parade. Zprvu jsem z něho byla rozpačitá a přiznávám, moc se mi na něj nechtělo... Dárkyně mi ale nakonec vyšla vstříc s tím, že kurz absolvuje se mnou. To už jsem se pak tolik nebála, protože sdílená obava je, jak známo, obava poloviční... Kurz, který jsme vybraly, nás měl naučit základy thajské kuchyně.


I přes počáteční strachy byl celý večer naprosto pohodový. Velmi milá paní kuchařka nás s lehkostí naučila (skutečně naučila!) uvařit thajskou polévku Tom Yum, jarní závitky, zelené kari s jasmínovou rýží a Pad Thai nudle. Všechno to bylo opravdu moc jednoduché a hlavně rychlé - což jsou, konkrétně pro mě, dva zásadní požadavky, bez kterých doma moc nevařím.A co jsem si uvařili, to jsme si také snědli. Cena kurzu se díky tomu už nezdála tak vysoká, protože jsme se popravdě dost přecpali.... Thajská jídla jsou lehká (kaloricky i dovednostně), díky pastám (Tom Yum, chilli/curry, zelená kari) nenapodobitelně pikantní a sladkokyselá, a obsahují samozřejmě spoustu zeleniny, bylinek a mořských potvor. Díky rybí omáčce se vaří bez soli.

Z celého kurzu jsem nakonec byla nadšená a moc se těším na to, až si všechna jídla zkusíme uvařit doma. (Nebojte, určitě sem pak vložím nějaký recept, abyste z toho také něco měli).
Takže, až si budete lámat hlavu s vánočním dárečkem - co takhle darovat poukaz na kurz vaření???


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama