Anýz

8. června 2015 v 14:00 |  Toulky
Anýz je nejen rostlina z čeledi miříkovitých, ale také velmi sympatická horská bouda v srdci Krkonoš. Najdete ji, pokud se vydáte z Horních Míseček na Třídomí po žluté turistické. My jsme tam zabloudili vlastně náhodou, k návštěvě nás pozvala pěkně malovaná cedule s nabídkou, ale určitě se tam zase někdy cíleně stavíme.

Je to moc milá přírodní občerstvovna s posezením venku. Už z dálky nás radostně vítala hnědá labradorka Maggie, na pozdrav zamečely dvě kamerunské kozy, a i ovečky ze spodní ohrady se zvědavě vyběhly podívat, kdo to přichází. Na bílé židli se v odpoledním sluníčku vyhřívala mourovatá kočka a vůbec nevěnovala pozornost dobrotám, které nám paní domu nosila na stůl: bezinkové šťávě s mátou, ovesným lívanečkům s domácí marmeládou a vynikající tvarohové zmrzlině s medem z mladého jehličí. Vše domácí výroba! Kromě toho byl v nabídce třeba i chléb s medem, se sádlem, anebo čerstvě ulovený pstruh z místního jezírka...

Věřte, nechtělo se nám tu nedělní pohodu opouštět....

Bohužel Plačící jsem u sebe neměla foťák, takže vám boudu a její pěkné okolí zprostředkuji pouze několika fotkami z webu:


Celý víkend v Krkonoších jsme si krásně užili, bylo opravdu nádherně - svěží horský vzduch přece jen nedovolil vedru zvítězit a tak jsme v sobotu zvládli i celodenní výlet na kole. Holky mě trochu proklínaly, ale nakonec byly šťastné, že těch 28km zvládly.

Jediný šrám z víkendu vám předkládám na fotografii.....ne, nebyla jsem tak rockersky rozvášněná, jak se může na první pohled zdát Mrkající . Kytara prostě žuchla ze stolu na zem a bylo to... Je mi jí moc líto, měla výborný zvuk. Modlím se, aby ji náš známý kytarář uměl opravit.


Přeji vám krásný den bez pádů!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 8. června 2015 v 19:26 | Reagovat

Tak jsem čekala povídání o koření a on je z toho pěkný výlet. Hezky jste si to užili. Zaujalo mě zajímavé domácí menu, to bych si nechala líbit. :-)

2 Beallara Beallara | Web | 9. června 2015 v 8:12 | Reagovat

Nádhera...je to tak jednoduché a prosté, funguje to, když v televizi pindá Polreicht o tom, že svíčková vymře, přála bych mu vidět lidi v Krkonoších, pochutnávají si na obyčejném chlebu se škvarkovým sádlem, mlaskají nad domácím štrůdlem a oči otáčejí k nebi, když koštují svíčkovou s knedlíčkem a brusinkami. Díky bohu, že to člověk může užít zde, protáčí se mi nechutí oči i žaludek u různých gyrosů atd.
A kytara bude zase sloužit!!!

3 Radka Radka | Web | 9. června 2015 v 19:01 | Reagovat

[1]:[2]: Holky, právě ta úžasná prostota domácího menu je něco, co doufám, že z naší doby nevymizí... Akorát mě trochu zamrazilo při slovech mého kamaráda, který pronesl do toho blaženého ticha větu: "a to si představte, že tady za rok bude muset být elektronická pokladna..."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama